Якщо ви задумали відвідати Австрійську республіку з туристичною або будь-якої іншої метою, то задумка буде неможливою без наявності шенгенської візи. Як відкрити шенгенську візу до Австрії? Ми вам розповімо.

Отримати шенгенську візу в Австрію: як правильно

Отримання шенгенської візи вимагає наявності певного пакету документів, а також правильної їх подачі. Незалежно від мети вашого візиту – хоч туристичної, хоч робочої, вам необхідно заповнити анкету, яку можна скачати на сайті візового центру, або ж австрійського консульства в Харкові. Після цього вам необхідно записатися на прийом до консульства, або ж в візовий центр, подати зібрані документи і анкету, після чого – чекати результату. Якщо у вас немає запрошення від приймаючої сторони, вам буде необхідно вказати де ви будете проживати на весь час перебування – тобто надати бронь готелю, хостелу, апартаментів, надати квитки – в тому числі і зворотні, а також доказ своєї платоспроможності у вигляді довідки з місця роботи, або ж виписки з банківського рахунку.

Шенгенська віза в Австрію: які потрібні документи

Пакет документів буде сильно відрізнятися в залежності від типу віза і мети поїздки, але базовий набір документів зазвичай включає в себе національний паспорт, закордонний паспорт – а також відповідні копії, квитанції про оплату послуг, фотографії відповідного розміру і інше: повний список документів для кожного випадку можна знайти на сайті візового центру.

Отримати шенгенську візу в Австрію: терміни

Основну масу часу, в основному, займає збір необхідних документів. Результат можна очікувати протягом декількох робочих днів. У разі правильної подачі документів, результат можна очікувати цілком успішний.

Категорії віз: якими вони бувають

Можна виділити такі категорії віз: короткострокові, серед них – туристичні візи, службові, візи для приватного перебування, транзитні, для офіційного візиту та інші; серед довгострокових – робочі візи на сезон, візи з метою проходження практики, мовних курсів і інші. Заявку в візовий центр можна подати онлайн, також можна відстежувати стан своєї заявки. Важливо, щоб ваш закордонний паспорт був дійсним мінімум протягом трьох місяців після закінчення поїздки, також в паспорті повинні бути в наявності мінімум дві чистих сторінки.

Якщо у вас залишилися які-небудь питання, що стосуються процесу отримання австрійської шенгенської візи, то ви можете звернутися в Почесне консульство за консультацією та отримати вичерпні відповіді на свої питання.