Почесне консульство Республіки Австрія в Харкові
14.05.2019
14 травня, за підтримки почесного консула Австрії в Харкові Всеволода Кожемяко, у межах року культури Україна/Австрія та напередодні Ночі Музеїв, в Харківській школі архітектури відбувся україно-австрійський симпозіум музейної архітектури Museum Architecture Symposium. Його спікерами стали представники українських музеїв (NAMU, харківський ЛітМузей, Музей Революції Гідності), архітектори з України (Drozdov&Partners, BURØ architects) та Австрії (INNOCAD, Querkraft Architekten).
Ключовою тезою симпозіуму стала думка про те, що музеї сучасного світу мають перетворитися на своєрідні культурні хаби, бути майданчиками комунікації. А ще – пропонувати глядачу мандрівку-дослідження, поєднання отримання нових знань – з насолодою, вже навіть від самого перебування в музейному просторі.
Ідея музею не як сховища, а як хабу потребує осмислення – говорять організатори. Відповідно, змінюється й архітектура музею. Вона завжди потребуватиме хороших фондосховищ, адже музей – це місце довічного зберігання, водночас надважливим стає забезпечення комунікації між відвідувачами й експонатами. Важливим є й створення комфортних умов для музейних працівників.
Старе визначення музею від ICOM акцентує на тому, що музеї збирають, зберігають, досліджують і популяризують ті чи інші об’єкти задля розвитку суспільства. Але сьогодні настав час уточнити, про який напрямок розвитку йдеться, чим є музеї для суспільства і що саме мають для нього робити.
Всеволод Кожемяко, почесний консул Австрії в Харкові та співзасновник ХША, вважає: “Зміни в креативній індустрії, які в Австрії відбулися вже багато років тому, в Україні лише започатковуються. Австрійські музеї – одні з найцікавіших в Європі, тож важливо, що саме австрійські автори музейних проектів залучені до цієї розмови. Я певен, що допомогти запустити процеси змін – це, в тому числі, задача дипломатів та бізнесменів. Ми можемо налагодити контакти, що допоможуть екстраполювати досвід; комунікувати з органами місцевого та державного управління, від яких залежить фінансування музеїв. Зрештою, ставати донорами як власне музеїв, так і інституцій, що допомагають змінювати середовище – таких як Харківська школа архітектури”.
22.02.2019
Запущено офіційний сайт двостороннього року культури Австрія-Україна austriaukraine2019.com.
18.07.2018
Девізом австрійського головування визначено «Європа, яка захищає». Серед пріоритетів Австрійського головування передбачено сфери безпеки та міграції; збереження конкурентної спроможності через розвиток та упровадження цифрових технологій, а також стабільність у регіонах сусідства.
Австрія поставить у центр свого головування безпеку та боротьбу з нелегальною міграцією, стабільність в сусідніх країнах ЄС, а також забезпечення процвітання та конкурентоспроможності шляхом оцифрування. Зміцнення принципу субсидіарності має допомогти створити оптимальні параметри ЄС для виконання поточних та майбутніх завдань. Під час свого головування в ЄС Австрія залишатиметься вірною своїй ролі нейтрального посередника: моста між економічними та культурами сферами, і активно використовуватиме цю позицію. Під час президентства в Австрії планується проведення близько 300 заходів, що стане основним організаційним викликом. Загалом, ми очікуємо, що під час нашого головування в ЄС близько 48 000 делегатів відвідають Австрію для участі у різноманітних заходах. У будь-якому разі, головування в ЄС є особливим європейським завданням для країни!
??️??????
24.01.2017
У цей день 25 років тому у приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулося урочисте підписання та обмін Протоколами про встановлення дипломатичних відносин та заснування дипломатичних місій на рівні посольств. Вже 26 вересня 1991 року в рамках Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку було підписане «Спільне комюніке про встановлення консульських відносин», а 1 грудня 1991 року – видано найпершу екзекватуру незалежної України Генеральному консулу Республіки Австрія в Києві. Таким чином, Австрія стала однією з перших країн, чиї посольства відкрились у Києві. Проте спільна історія Австрії та України є набагато довшою, сягаючи ще часів монархії Габсбургів. У архітектурі багатьох міст на заході України можна побачити риси тогочасного стилю.
Я радію з приводу того, що сьогодні ми маємо удові відносини з Україною. Розпочатий Україною три роки тому процес реформ є для країни та її народу складним, проте неминучим. Реформи сприяють тому, щоб, насамперед, наступне покоління в Україні мало кращі умови для життя та самовизначення. Особливо після подій на Майдані та навколо нього в 2014 році, це молоде, динамічне та мотивоване покоління працює в рамках дуже активного громадянського суспільства в Україні та невпинно рухають країну і процес реформ вперед. Разом з іншими країнами-членами ЄС та іншими державами Австрія також підтримує цей непростий процес.
Особливим є той збіг обставин, що як раз у рік, коли ми разом відзначаємо чверть століття з дня встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами, Австрія, яка цьогоріч головує в ОБСЄ, робить активний внесок у вирішення конфлікту в Україні та навколо неї. Два візити Головуючого ОБСЄ, Міністра закордонних справ Австрії Себастіана Курца, до України на початку 2017 року є свідченням того, що в цьому році Україна буде не лише в центрі уваги ОБСЄ, а й посідатиме центральне місце у наших двосторонніх відносинах.
Нехай наступні 25 років наших відносин принесуть мир та процвітання!
Герміне Поппеллер, Посол
1.12.2016
Österreichischen Honorarkonsuln in der Ukraine
1 грудня 2016 року у Посольстві Республіки Австрії в Україні відбулося перше засідання Почесних консулів.
Захід відвідали усі п’ять Почесних консулів, в тому числі Почесний консул Австрійської Республіки в Харкові пан Всеволод Кожемяко (Vsevolod Kozhemyako).
Зустріч пройшла під головуванням пані Посол Герміне Поппеллер, а також за участі спеціально запрошеного керівника відділу з питань Східної Європи, Південного Кавказу, Центральної Азії, східної політики сусідства ЄС та східного партнерства ЄС у Федеральному міністерстві з питань Європи, інтеграції та зовнішніх справ у Відні пані Посол Гайдемарії Ґюрер
У ході зустрічі було обговорено низку актуальних питань діяльності Почесних консулів. Йшлося також про шляхи підвищення ефективності Почесних консульств, передусім, у частині їх координації з установами при Посольстві.
Наприкінці Посольство представило план заходів на 2017 рік.
Після офіційної частини відбувся прийом з нагоди 25 річниці встановлення дипломатичних відносин Україна-Австрія, саме 1 грудня 25 років тому було вручено першу екзекватуру тоді ще Генеральному консульству у Києві.
30.11.2016
Das Spiel "365"
Почесний консул Австрії в Харкові виступив спонсором спільного проекту театру «Прекрасні квіти» і ХНАТОБ, вистави «365».
Як кажуть самі актори щодо назви: «Простір складається з циклів часу: 60 секунд в хвилині, 24 години в добі, 7 днів в тижні, 365 днів в році. Ця вистава – спроба вирватися з циклічності часу і подивитися на себе відсторонено, аби в новій якості повернутися у свої природні ритми».
Спектакль висвітлює загальнолюдські проблеми на прикладі історії Скрипаля, роль якого виконав відомий український скрипаль Михайло Захаров, який вже тривалий час працює у Відні.
Актори грали в їхньому фірмовому безсловесному жанрі фанк-футуризм під цикли «Пори року» Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли у бездоганному виконанні камерного оркестру ХНАТОБ.
Прем’єрний показ відбувся 30 листопада та 1 грудня.
22.06.2016
Інститут Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM)
запрошує молодих дослідників / вчених взяти участь в 5му Форумі YSF (Young Scholars Forum) “Challenges and Opportunities of Migration in and from South East Europe”, який пройде 1-3 грудня 2016 в Відні.
Участь платна – 100 євро.
Витрати на транспорт (до 200 євро), а також проживання та харчування будуть компенсовані інститутом.
Мова Форуму – англійська.
Для реєстрації необхідно надіслати CV і витяг з майбутнього доповіді (макс. 1 стор.) на email інституту.
Дедлайн подовжено до 26 червня.
Детальна інформація, а також контактні дані для подачі заявки за посиланням:
Young Scholars Forum
27.05.2016
27 травня відбулося відкриття Почесного консульства Австрійської Республіки в Харкові. Почесним консулом став бізнесмен, генеральний директор Групи АГРОТРЕЙД, Всеволод Кожемяко.
В офіційному відкритті Почесного консульства взяли участь Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Австрії Міхаель Лінхарт, заступник Міністра закордонних справ України Пристайко Вадим, Посол Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер, а також аташе з питань культури Посольства України в Австрії Олександра Саєнко.
«Ми раді, що Почесне консульство поновить свою діяльність в Харкові і очолить його Всеволод Кожемяко. Кандидатура Всеволода Кожемяко на дану посаду була затверджена одностайно всіма сторонами, що обумовлено не тільки високою репутацією бізнесмена, а й наявністю реалізованих, спільно з австрійською стороною, культурних і благодійних проектів. До таких проектів належить фестиваль «Дні української культури у Відні», організація поїздок на літні канікули в Австрію дітей воїнів, загиблих в АТО, сприяння в проходженні стажування в Дипломатичній академії харківських студентів», – прокоментував Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Австрії Міхаель Лінхарт.
У свою чергу заступник МЗС України Вадим Пристайко, привітав нового Почесного консула і пообіцяв надавати максимальну допомогу в досягненні двосторонніх домовленостей та реалізації спільних проектів. «Я радий вітати Всеволода Кожемяко в нашій дипломатичній «родині ». Ми раді мати такий місток між нашими двома націями тут, в Харкові. Обіймати дану посаду – велика честь і велика відповідальність. Я хочу привітати наших австрійських друзів з хорошим вибором. Упевнений, Всеволод Кожемяко з легкістю впорається з покладеними на нього обов’язками».
«Україна – прекрасна країна з багатою культурою та історією, – зазначила Герміне Поппеллер. – Ми раді, що завдяки культурним ініціативам Всеволода Кожемяко маємо прекрасну можливість глибше познайомитися з українськими традиціями і культурою».
Новопризначений Почесний консул заявив, що має намір і далі розвивати спільні проекти у сфері культури, освіти і бізнесу. «Вважаю, що відкриття консульства в Харкові – важлива подія для обох сторін. Гуманітарні місії, програми для молоді – це ті напрямки, якими я буду займатися в першу чергу. У нашому місті живе багато молоді, вчиться багато студентів, яким, на мій погляд, необхідно показувати, куди рухається світ і як він розвивається. І для цього ми будемо робити все необхідне», – сказав В. Кожемяко.